سوالات متداول

در صورت مغایرت مشخصات کالای خریداری شده با اطلاعات استعلام شده از سامانه، آیا گارانتی به آن تعلق می گیرد؟

پاسخ

خیر، توجه داشته باشید که مغایرت مشخصات کالای دریافتی با اطلاعات استعلام شده از سامانه نشان از وجود تقلب و جعل می باشد و توصیه می شود جداً از خرید اینگونه کالا خودداری فرمایید.

مبنای شروع دوره زمانی دریافت خدمات گارانتی کالا بر چه اساس است؟

پاسخ

برای کالاهای مختلف با توجه به ضوابط قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان متفاوت بوده، به این صورت که تاریخ شروع گارانتی برای لوازم خانگی نصبی از تاریخ نصب، تجهیزات IT و لوازم خانگی کوچک از تاریخ فروش، تلفن¬همراه از لحظه رجیستری و برای کالایی نظیر تایر از تاریخ تولید ملاک عمل قرار می¬گیرد.

تاریخ فعالسازی گارانتی کالاها (شروع بازه زمانی دریافت خدمات گارانتی) در سامانه جامع گارانتی بر چه اساس تعیین شده و چگونه صورت می‌گیرد؟

پاسخ

مطابق ضوابط اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان (برای مطالعه بیشتر به بخش مستندات و قوانین سامانه مراجعه نمایید) شروع دوره خدمات گارانتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. به عنوان نمونه برخی از کالا از زمان صدور فاکتور و فروش به مصرف کننده (مانند جارو برقی)، برخی از زمان نصب کالا (مانند یخچال)، برخی از تاریخ رجیستری (مانند تلفن همراه) و برخی از تاریخ تولید می¬باشد.

خدمات گارانتی تعمیر و یا تعویض کالا به چه صورت است ؟

پاسخ

کالای دریافت شده پس از تست و تایید عیب و ایراد توسط کارشناسان تعمیر خواهد شد و در صورتی که کالا بنا به هر دلایلی قابل تعمیر نباشد با تشخیص شرکت با کالای سالم تعویض خواهد شد . علاوه بر این ، هزینه تعمیرات و قطعات استفاده شده بر روی کالاهایی که مدت زمان ضمانت آنها به اتمام رسیده است دریافت خواهد شد .

پذیرش کالا برای خدمات گارانتی در چه روزهایی انجام می گیرد ؟

پاسخ

پذیرش کالا در روزهای یکشنبه و سه شنبه به صورت حضوری و از ساعت 10 الی 16 انجام می شود .

هنگام مراجعه برای خدمات گارانتی باید چه چیزهایی را به همراه خود داشته باشیم ؟

پاسخ

در زمان مراجعه باید پک محصولات به همراه کارت گارانتی ارائه شود و در صورت به همراه نداشتن این موارد از ارائه هر گونه خدمات گارانتی ممانعت به عمل می آید .

روش ارسال کالا برای گارانتی به چه شکلی می باشد ؟

پاسخ

در روند ارسال کالا کلیه هزینه ها اعم از ارسال کالا برای دریافت خدمات گارانتی و برگشت از گارانتی و همچنین پیگیری تحویل کالا نیز بر عهده مشتری می باشد و شرکت آسان سرویس در این زمینه هیچ مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت .

چگونه می توان کالای پذیرش شده را پیگیری کرد ؟

پاسخ

پس از ارسال کالا و پذیرش آن توسط واحد پذیرش آسان سرویس ، شما می توانید با شماره 67341-021 ( داخلی 109 - 110 و 111 ) تماس بگیرید تا از آخرین وضعیت دستگاه ارسالی خود مطلع شوید .

با نصب برنامه تحت وب آسان سرویس سریع تر به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشید!