سایت نسخه آزمایشی است و دارای مشکلات جزئی میباشد

سوالات متداول

در صورت مغایرت مشخصات کالای خریداری شده با اطلاعات استعلام شده از سامانه، آیا گارانتی به آن تعلق می گیرد؟

پاسخ

خیر، توجه داشته باشید که مغایرت مشخصات کالای دریافتی با اطلاعات استعلام شده از سامانه نشان از وجود تقلب و جعل می باشد و توصیه می شود جداً از خرید اینگونه کالا خودداری فرمایید.

مبنای شروع دوره زمانی دریافت خدمات گارانتی کالا بر چه اساس است؟

پاسخ

برای کالاهای مختلف با توجه به ضوابط قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان متفاوت بوده، به این صورت که تاریخ شروع گارانتی برای لوازم خانگی نصبی از تاریخ نصب، تجهیزات IT و لوازم خانگی کوچک از تاریخ فروش، تلفن¬همراه از لحظه رجیستری و برای کالایی نظیر تایر از تاریخ تولید ملاک عمل قرار می¬گیرد.

جهت حصول اطمینان از صحت مشخصات دستگاه در زمان مراجعه به مرکز خدمات آسان سرویس و یا هنگام ارسال دستگاه داشتن موارد ذیل الزامی است :

پاسخ

1- جعبه دستگاه برای مطابقت اطلاعات آن با کارت گارانتی 2- کارت گارانتی

تاریخ فعالسازی گارانتی کالاها (شروع بازه زمانی دریافت خدمات گارانتی) در سامانه جامع گارانتی بر چه اساس تعیین شده و چگونه صورت می‌گیرد؟

پاسخ

مطابق ضوابط اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان (برای مطالعه بیشتر به بخش مستندات و قوانین سامانه مراجعه نمایید) شروع دوره خدمات گارانتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. به عنوان نمونه برخی از کالا از زمان صدور فاکتور و فروش به مصرف کننده (مانند جارو برقی)، برخی از زمان نصب کالا (مانند یخچال)، برخی از تاریخ رجیستری (مانند تلفن همراه) و برخی از تاریخ تولید می¬باشد.